آیا فکر می کنید اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی شما نیاز به تغییر دارد؟ به تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی فکر کرده اید؟ شاید مدل مبل ها قدیمی شده اند، یا مثلا ده سالی است که به این خانه ی جدید نقل مکان کرده اید و طی این سالها تغییری در دیوارها نداده اید؟مشکلات دکوراسیون شما هر چه باشد، وقتش است که کاری کنید. ممکن است در میان کلی ایده های مختلف بلاتکلیف بمانید و در نهایت نتوانید تصمیم بگیرید چه کاری بهتر است برای به روز کردن اتاق پذیرایی و نشیمن خود انجام دهید؛ اما نگران نباشید. ما پیشنهاداتی تخصصی برای ایجاد تغییرات در فضای شما بدون اینکه نیاز به تعمیرات اساسی باشد برای شما داریم. اگر احساس میکنید فضایتان کوچک به نظر می رسد آینه ها انتخابی عالی اند و اگر نیاز به تغییری بزرگتر دارید کاغذدیواری خیلی سریع و موثر در عرض یک نصف روز می تواند فضای شما را به کلی دگرگون کند. در ادامه راه های بیشتری برای تازه سازی و تغییر در فضای نشیمن و پذیرایی برای شما پیشنهاد داریم:

  1. یک مبل یا کاناپه جدید تهیه کنید

   آیا مبل و کاناپه ی شما قدیمی شده است؟ (برای اینکه جواب این سوال را بهتر بدانیم به این فکر کنید که آیا تودوزی آن فرسوده شده و یا طراحی آن خیلی قدیمی شده است؟) اگر جواب شما به این سوال بلی است وقت آن است که آن را تغییر دهید. البته این تغییر معمولا پر هزینه است اما فضای شما را فورا تغییر می دهد.

   یک کاناپه جدید برای اتاق پذیرایی خود تهیه کنید
  2.  میز تلویزیون خود را عوض کنید

   میز تلویزیون و کنسول و بوفه هایی که برای سیستم های صوتی و تصویری استفاده میشوند جزئی از هر اتاق نشیمنی است. برای تغییر فضا تغییر این وسیله نیز بسیار مفید است. فقط دقت کنید کنسول و میزی که برای این کار تهیه می کنید بتواند تمام سیم‌ها و ارتباطات بین دستگاه ها را پشت خود پنهان کند چون به همی ریختگی این سیم ها در هر فضایی دیوانه کننده است.

  3. تغییر کاغذدیواری اتاق پذیرایی را فراموش نکنید

   تغییر کاغذدیواری می‌تواند تأثیر قابل توجهی در تغییر فضای اتاق نشیمن داشته باشد. با توجه به انتخاب یک طرح و رنگ جدید برای کاغذدیواری، می‌توانید فضای اتاق نشیمن را و به شکلی جدید و زیبا تغییر دهید.
   با استفاده از کاغذدیواری، می‌توانید به راحتی سبک‌های طراحی داخلی مختلف را در فضای اتاق نشیمن خود به اجرا درآورید. در ادامه، توضیح داده می‌شود که چگونه با استفاده از کاغذدیواری می‌توانید هر یک از سبک‌های محبوب را در طراحی اتاق نشیمن خود به کار ببرید:

   • سبک مدرن: انتخاب کاغذدیواری با الگوها و طرح‌های هندسی ساده و مدرن.
    استفاده از رنگ‌های زنده و پویا در کاغذدیواری.
    ترکیب کاغذدیواری با مصالح مدرن مانند فلز، شیشه و پلاستیک در مبلمان و دکوراسیون دیگر.
   • سبک کلاسیک: انتخاب کاغذدیواری با الگوها و طرح‌های کلاسیک و باشکوه.
    استفاده از رنگ‌های ملایم و طبیعی در کاغذدیواری.
    ترکیب کاغذدیواری با مصالح سنتی و لوکس مانند چوب، مرمر و پارچه در دیگر عناصر دکوراسیون.
   • سبک اسکاندیناوی: انتخاب کاغذدیواری با طرح‌ها و الگوهای ساده و مینیمال.
    استفاده از رنگ‌های سفید و نقره‌ای در کاغذدیواری.
    ترکیب کاغذدیواری با مصالح طبیعی مانند چوب و پارچه در بخش های دیگر اتاق.
   • سبک بوهمین: انتخاب کاغذدیواری با الگوها و طرح‌های طبیعی، گلدار و بومی.
    استفاده از رنگ‌های زنده و روشن در کاغذدیواری.
    ترکیب کاغذدیواری با مصالح قدیمی و دست‌ساز مانند چوب بازیافتی، پارچه‌های متنوع و آثار هنری در دیگر عناصر دکوراسیون.
   • سبک مدیترانه‌ای: انتخاب کاغذدیواری با الگوها و طرح‌های دریایی و خشتی.
    استفاده از رنگ‌های آبی، سفید و خاکستری در کاغذدیواری.
    ترکیب کاغذدیواری با مصالح مدیترانه‌ای مانند سفال، چوب بازیافتی و پارچه‌های راحت و رنگارنگ در دیگر عناصر دکوراسیون.

   با استفاده از این راهنما و انتخاب درست کاغذدیواری، می‌توانید سبک طراحی دلخواه خود را در اتاق نشیمن خود به واقعیت پیوند بزنید و فضایی دلپذیر و متناسب با سلیقه خود ایجاد کنید.

   اتاق پذیرایی و آینه
   استفاده از آینه در اتاق پذیرایی
  1. 4. حالا نوبت فرش ها است

  2. چه فضای نشیمن شما تنگ یا جادار باشد، استفاد از فرش همیشه ایده خوبی است. برای اتاق‌های کوچک، فرشی که دیوار به دیوار باشد، اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، و برای اتاق‌های بزرگ‌تر، فرش‌های ناحیه‌ای به‌عنوان یک جداکننده عالی و راهی برای ایجاد رنگ‌بندی در فضا عمل می‌کنند.

   5. استفاده از آینه

  3. یک آینه بزرگ در کنار پنجره (های) خود آویزان کنید تا نور طبیعی اتاق را منعکس کند و نور خود را به حداکثر برسانید. این یک راه عالی برای زیباتر کردن دیوارها است و فضای شما را هم بزرگتر می کند.
  4. 6. تمیزکاری و رسیدگی عاشقانه به دکوراسیون اتاق پذیرایی

  5. و در نهایت کاری که با کمترین هزینه می تواند فضای شما را دگرگون کند تغییر و رسیدگی عاشقانه شما به فضای اتاق نشیمن و پذیرایی است. یک روز کامل را به چینش دوباره و تمیز کردن اختصاص دهید. از گردگیری سطوحی که دسترسی به آنها سخت است تا مرتب کردن قفسه ها و وسایلی که در این اتاق دارید می تواند باعث شود اتاق شما تازه تر و پرروح تر از هر زمان دیگری دیده شود. در نهایت یک گلدان یا یک دسته گل زیبا روی میز بگذارید. معجزه می شود.

آیا به دنبال ایده های بیشتری و تصویری برای تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی خود هستید؟ در زیر گالری تصاویر ایده های استفاده از کاغذدیواری برای دکوراسیون پذیرایی و نشیمن ما را ببینید. تمام تصاویر از محصولات ارائه شده توسط شرکت رویا طرح داخلی استفاده شده است.

ایده هایی برای استفاده از کاغذدیواری در دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن

رویا طرح داخلی در شبکه های اجتماعی