ماشین حساب کاغذ دیواری به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید محاسبه کنید چند رول کاغذ دیواری ساده و بدون طرح برای منزل یا اداره خود نیاز دارید. همچنین سعی کرده ایم راهنمایی مفیدی برای نحوه محاسبه تعداد رول مورد نیاز برای کاغذ دیواری طرح دار ارائه کنیم.

هنگام مراجعه برای خرید کاغذ دیواری متوجه خواهید شد که آنها به صورت رولی فروخته می شوند. برای اینکه بتوانید میزان رول کاغذ دیواری مورد نیازتان را تخمین بزنید می توانید از این فرمول استفاده کنید:

تعداد رول‌های مورد نیاز = مساحت کل دیوارها ÷ مساحت هر رول کاغذدیواری

برای اینکه بتوانید محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری را به شکل ساده تر انجام دهید می توانید از ماشین حساب کاغذ دیواری که در زیر آمده است، استفاده کنید.

پس از انتخاب کاغذ دیواری مطمئن شوید هر رول کاغذ دیواری چند متر مربع است. برای یافتن ابعاد هر رول کاغذدیواری در سایت رویا وارد صفحه ی کاغذ دیواری مورد نظرتان شوید. در صفحه هر محصول ابعاد رول آن نوشته شده است. این عدد را به خاطر داشته باشید.

ابعاد کاغذ دیواری
ابعاد هر رول کاغذ دیواری در صفحه ی هر محصول نوشته شده است.

در مرحله بعد عرض دیوارهایی که می خواهید کاغذ دیواری شوند را با استفاده از یک متر دقیق اندازه بگیرید و جمع آنها را در فیلد عرض دیوار وارد کنید. سپس فاصله ی زمین تا سقف خود را اندازه بگیرید و در فیلد ارتفاع دیوار وارد کنید. در فیلد بعدی می بایست متراژ یک رول کاغذ دیواری را انتخاب کنید. در صفحه ی معرفی هر کاغذ دیواری متراژ یک رول کاغذ دیواری آمده است. (این عدد را پیش از این در صفحه ی محصول پیدا کرده بودید).پس از انتخاب این فیلد بر روی دکمه ی محاسبه کلیک کنید تا حداقل تعداد رول مورد نیاز برای شما نمایش داده شود.

توجه: تمام اندازه ها را به متر وارد کنید. برای مثال اگر ارتفاع کف تا سقف 280 سانتی متر است در فیلد مربوطه این عدد را به این شکل وارد کنید. 2.8

ماشین حساب کاغذ دیواری
نکاتی مهم در مورد نحوه محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری برای فضای شما

فرمول و ماشین حساب فوق زمانی کاربرد دارد که کاغذ دیواری شما ساده و بدون تکرار باشد. در صورتی که کاغذ دیواری شما طرح دار است نیاز به تعداد رول بیشتری دارید و نیاز است تا اندازه الگوی تکرارشده در کاغذ خود را به محاسبات خود اضافه کنید. پیشنهاد ما این است که تعداد رول مورد نیاز را با کمک فروشنده مشخص کنید. در هر صورت نکات ذیل را در نظر داشته باشید:

نکات مهم:

  • دقیق اندازه گیری کنید: حتماً مساحت دیوارها را به متر مربع تبدیل کنید تا مساحت کاغذدیواری را به درستی محاسبه کنید.
  • یک یا دو رول اضافه تهیه کنید: همیشه یک یا دو رول اضافی از کاغذدیواری برای رزرو داشته باشید، اگر به هر دلیلی هنگام نصب و یا پس از نصب بخشی از کاغذدیواری شما دچار مشکل شد می توانید به سادگی آن را تعویض کنید. در نظر داشته باشید که کاغذدیواری محصولی مد روز است و معمولا پس از مدتی کاغذ دیواری که شما تهیه کرده اید دیگر در بازار یافت نمی شود.
  • درب و پنجره را کم کنید: در صورتی که در دیوار های شما پنجره های بزرگ یا درب و در کل هر فضایی وجود دارد که نیازی نیست کاغذ دیواری شوند مساحت آن فضا را محاسبه و از مساحت کل کسر کنید.
  • پرتی کار را در نظر بگیرید: بهتر است تعداد رول مورد نیاز هر دیوار را به صورت جداگانه محاسبه کنید. زیرا پرتی های دیوار A ممکن است برای استفاده در دیوار بعدی مناسب نباشد. معمولا استفاده از یک تیم حرفه ای نصب به شما کمک می کند تا میزان پرتی کمتری داشته باشد.
  • تکرار طرح و الگو: اگر کاغذدیواری دارای الگوی تکراری (Pattern Repeat) است، این موضوع را در محاسبات خود در نظر بگیرید. اندازه تکرار الگو را به ارتفاع دیوار اضافه کنید. در مشخصات هر کاغذ دیواری، و هیمنطور مشخصات محصول در سایت رویا ارتفاع الگوی تکراری هر کاغذدیواری ذکر شده است.
  • گرد کردن به بالا: همیشه اندازه‌های خود را به بالا گرد کنید تا از کاغذدیواری کافی برخوردار شوید. بهتر است کمی بیشتر داشته باشید تا به نیازهای خود به بهترین شکل بتوانید پاسخ دهید.
  • مشاوره از متخصصین: در صورت عدم اطمینان از محاسبات خود، از یک طراح داخلی، نصاب حرفه ای و یا فروشندگان رویا مشورت بگیرید. به ویژه اگر کاغذ دیواری انتخابی شما الگوی پیچیده ای دارد و یا فضایی که می خواهید کاغذ دیواری کنید بسیار بزرگ است. 
  • بررسی اطلاعات محصول: اطلاعات محصول مرتبط با نوع خاص کاغذدیواری مورد نظر خود را چک کنید. برخی کاغذهای دیواری ممکن است دستورالعمل‌ها یا توصیه‌های خاصی در مورد محاسبه نیاز داشته باشند.

هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

هر رول کاغذ دیواری مساحت متر مربع مشخصی دارد که از طریق ابعاد طول و عرض آن تعیین می‌شود. این مساحت متراژ کاغذ دیواری نامیده می‌شود و به عنوان یکی از معیارهای اصلی برای محاسبه تعداد رول‌های مورد نیاز برای پوشش دیوارها استفاده می‌شود. این اطلاعات معمولاً در صفحه محصول کاغذ دیواری و یا وبسایت شرکت سازنده و یا توزیع کننده ذکر شده و به شما کمک می‌کنند تا نیازهای خود را برای پروژه طراحی داخلی خود به دقت تعیین کنید.

در هر حال بسیاری از شرکت های اروپایی معمولا از ابعاد 10 متر طول و 52 سانتی متر عرض و یا به عبارتی 5.20 متر مربع تبعیت می کنند. اما این ابعاد جهانشمول و همگانی نیستند و لازم است حتما به اطلاعات محصول با دقت توجه کنید. در آلبوم های ارائه شده توسط شرکت رویا ابعاد 10 متر در 70 سانتی متر و همچنین 8.2 متر در 68.5 سانتی متر نیز دیده می شود.

 

و در اخر اگر هنوز نتوانسته اید طرح مناسب کاغذ دیواری خود را پیدا کنید پیشنهاد می کنم مطلب  جدیدترین طرح های کاغذدیواری سال 1402 را مطالعه کنید.

 

رویا طرح داخلی در شبکه های اجتماعی