یادبود و موزه 11 سپتامبردر جایی که برج های دوقلوی زمانی ایستاده بودند ، اکنون دو شکاف بزرگ خاکستری در زمین وجود دارد که آب از چهار طرف آنها فواره می کند و قبل از اینکه در استخر جمع شود ، سرانجام در یک خلا سیاه و  تاریک در وسط فرو می رود، شبیه آنکه به مرکز زمین می رود. 
بر روی چرخ دنده های بزرگ برنجی اطراف این استخرهای دوقلو، نام بریده شده با متریالهای فلزی، هر فردی را که در حملات تروریستی 26 فوریه 1993 و 11 سپتامبر 2001 کشته شده است، پیدا خواهید کرد. شب هنگام ، از طریق هر حرف چراغی می درخشد و نام ها را روشن می کند، این دو استخر ، بنای یادبود 11 سپتامبر را تشکیل می دهند که بصورت رایگان است و همه روزه از ساعت 7:30 صبح تا 9 شب برای عموم آزاد است با اشغال هشت هکتار از 16 هکتار در مرکز تجارت جهانی سابق، این بنای یادبود، ادای احترامی به گذشته و محل امید به آینده است.

این موزه به جای تمرکز بر موضوعات پیچیده و بحث برانگیز مانند تروریسم یا جنگ در افغانستان و عراق ، نگاهی تأثیرگذار اما صادقانه به طبیعت انسان در حین و بعد از 11 سپتامبر ، با مصنوعات ارائه می دهد. داستانها و اطلاعات شخصی از افرادی که به طور مستقیم و غیر مستقیم درگیر بودن در این موزه به چشم می خورد

این موزه یک نهاد آموزشی و تاریخی است که از بزرگداشت قربانیان تجلیل می کند و 11 سپتامبر و اهمیت جهانی آن را از طریق آثار و سوابق بررسی می کنددر حالی که ورودی موزه در سطح خیابان است، بازدید کنندگان باید یک رمپ را به سمت پایین دنبال کنند تا اکثر نمایشگاه‌هایی را که در سالن های گسترده زیر زمینی نگهداری می شوند، مشاهده کنند. فضای ترکیبی موزه تقریباً 110،000 فوت مربع را پوشش می دهد


در داخل این وسعت عظیم، آثار مختلفی مانند قطعات هواپیماهای برخورد به برج های دوقلو، یکی از بیشمار ماشین های آتش نشانی که در تلاش برای نجات کمک می‌کردند، یک تیر فلزی سه طبقه پوشیده شده با پوسترهای گمشده، عکس ها و پیام های انعطاف پذیری به نام "آخرین ستون" (که به عنوان قطعه اصلی موزه تبدیل شده است) ، و همچنین یک دیوار حائل که از تخریب مرکز تجارت جهانی اصلی جان سالم به در برد، دیده می‌شود. پس از آن مصنوعات کوچکتر اما به همان اندازه قابل توجهی مانند کلاه ایمنی آسیب دیده آتش نشانی ، شناسنامه مرکز تجارت جهانی ، کارت های مترو محو ، لباس پلیس و کفش های پوشیده از گرد و غبار وجود دارد.نمایشگاه ها

موزه به طور متفکرانه‌ای به چندین نمایشگاه تقسیم شده است که دو نمایشگاه اصلی نمایشگاه تاریخی و نمایشگاه یادبود است.نمایشگاه تاریخی در محوطه اصلی برج شمالی واقع شده است و مملو از مصنوعات ، عکس ها ، گزارش های شخص اول و ضبط های صوتی و تصویری بایگانی است. این نمایشگاه از سه قسمت متوالی تشکیل شده است: رویدادهای روز ، قبل از 11 سپتامبر و بعد از 11 سپتامبر

نمایشگاه یادبود در رد پای اصلی برج جنوبی واقع شده است و شامل عکسهای پرتره از تقریبا 3000 نفر است که در اثر حملات تروریستی در 11 سپتامبر 2001 و بمب گذاری در مرکز تجارت جهانی در 26 فوریه 1993جان خود را از دست دادند، در این نمایشگاه ، دستگاه های صفحه لمسی وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند در مورد زندگی برخی از این افراد اطلاعات بیشتری کسب کنند.


OCULUS

امروز ، در سایت مرکز تجارت جهانی نه تنها بنای یادبود و موزه 11 سپتامبر ، بلکه ساختمان Oculus را پیدا می‌کنید که هم ایستگاه قطار و هم مرکز خرید است که توسط معمار اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است. طراحی کاملاً منحصر به فرد آن از همه به یک بال پرنده گرفته تا آرمادیلو گرفته تا ساختارهای پیچ خورده فولادی موجود در Ground Zero شبیه شده است. صرف نظر از آنچه در واقع قرار است باشد ، معماری درخشان و عالی کاملاً نفس گیر است و به وضوح مقداری نور از همتای تاریک تر آن یعنی بنای یادبود و موزه 11 سپتامبر فراهم می کند این بنا، همچنین یک زمین بازی عکاس است ، با تعداد زیادی خط معماری ، شکل ، رنگ روشن و تیره. 
نمایشگاه دیگری با عنوان "شاهد در زمین صفر" شامل تصاویر یک عکاس و کارگردان فیلم فرانسوی است که چندین روز را به طور داوطلبانه با گروه های نجات سپری کرده است. تصاویر دراماتیک در میان آوارهای Ground Zero گرفته شده است. روبروی Oculus و بنای یادبود و موزه 11 سپتامبر یک مرکز تجارت جهانی است (که به طور رسمی به نام برج آزادی شناخته نمی شود)
این ساختمان، بلندترین ساختمان نه تنها در شهر نیویورک بلکه کل نیمکره غربی شامل 104 طبقه و ارتفاع بیش از 500 متر ارتفاع دارد. 
در طبقات 100 ، 101 و 102 این مرکز تجارت جهانی ، بازدید کنندگان می توانند برای مشاهده 360 درجه از شهر نیویورک و آبراه های اطراف به رصدخانه دسترسی پیدا کنند.
دیدن این بنای یادبود، برای آنانکه به این شهر سفر دارند، پیشنهاد می شود و بسیار مهم است تا درس بگیریم که چگونه با تخریب و آثار برجا مانده از وقایع دردناک تاریخی در فرهنگمان مواجه شویم.

تهیه شده در : بازاریابی گروه رویا

تاریخ درج:
تعداد بازدید: 975

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
تلفن تماس:
کد امنیتی:
 

پیام :