کاغذ دیواری نانوون (non-woven) - کاغذدیواری دوست دار محیط زیست

تکنولوژی نانوون در حال حاضر بیشتر مورد استفاده برای تولید کاغذ دیواری الگوهای متوسط تا بالا است. این تکنولوژی 8 سال پیش به بازار معرفی شد و خود را به عنوان بستر مطلوب برای اکثر تولید کنندگان تاسیس کرد. 2/3 آلبوهای کاغذ دیواری جدیدی که در حال حاضر عرضه می شوند دارای تصویر زمینه چاپ شده در یک پارچه بدون پارچه ای است. پس دقیقا چه چیزی غیر بافته شده است؟ صادقانه بگویم، مخترعان آن می توانند یک نام مفید تر ارائه دهند که شرح آن چیزی است که آن را در بر می گیرد.
کاغذ دیواری نانوون (non-woven) ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی است. چگونه نام آنها را بافته نشده است.همان طور که امروز می دانیم این مخلوط به صورت دستی به احیای صنعت کاغذ دیواری کمک می کند. کاغذ دیواری نانوون پشتیبانی از کاغذ سبک است. به سختی پاره می شود و مقاوم است، حتی زمانی که در طی کار خیس می شود. همین مسئله باعث شده که مصرف کننده به این محصول علاقه داشته باشد. زیرا عموم مردم خواستار نوع جدیدی از کاغذ دیواری بودند که پس از پایان عمر خود از دیوارها بسیار آسان و به راحتی جدا می شد. کاغذ دیواری غیر وینیل برای محیط زیست بهتر است زیرا هیچ وینیل برای ساخت آن استفاده نمی شود.
اما تولید وینیل، همچنین به عنوان ( PVC ) نامیده می شود به دلیل مواد شیمیایی آزاد شده در اتمسفر زمین مادر بسیار سخت است.فرایند تولید برای کاغذ غیر بافته شده به طور قابل توجهی کاهش رد پای کربن است.

ترکیب ویژه ای از الیاف طبیعی و مصنوعی باعث می شود که پارچه های بافته نشده ( کاغذ دیواری non-woven ) از پارچه های بافته شده تنفس بهتری داشته باشند و همچنین قابل شستشو باشند. در حال حاضر، یک کاربر جدید که خواهان کاغذ دیواری است نمی دانند این دو ویژگی بسیار مهم است اما همه افراد سابقه دار در این صنعت متوجه مزایای آن می شوند.
❇️ در گذشته، به محض تماس کاغذدیواری با مایعات یا هر چیز سیالی، شما باید یا آن قسمت دیوار را عوض می کردید یا مدتها آن را تحمل می نمودید. کاغذ دیواری نانوون (non-woven) به طرز قابل توجهی از نظر نظافت آسان و راحت می باشد. همه آن چیزی که یک خانم خانه دار در هنگام خرید به آن توجه دارد را در این محصول گرد آورده اند ؛ نظافت و شستشوی بهتر


کاغذ دیواری نانوون (non-woven) در صنعت دیوارپوش

در سالهای اخیر در کشور های متمدن جنس مواد مصرفی در محصولات تغییر کرده و به سمت استفاده از اجناس سازگار با محیط زیست رفته اند که برای انسان و محیط زیست مضر نباشد و قابل بازگشت به محیط زیست باشندکاغذ دیواری هم از این حیث مستثناء نیست و کاغذ دیواری هایی با مواد اولیه طبیعی و الیاف ساخته شده که اصطلاحاً کاغذ دیواری نانوون (non-woven) یا بافته نشده نام برده می شوند.

کاغذ دیواری نان وون NONWOVEN دارای PVC نمی باشند و از الیاف فیبری سلولوزی به همراه الیاف نساجی در دستگاه کاغذ دیواری تولید می شوند که برای استحکام بیشتر به  آن مواد اکرلیک می افزایند. کاغذ دیواری نانوون بسیار خوش نصب است و پس از نصب محکم و یکپارچه به دیوار چسبیده و هیچگونه درزی دیده نمی شود.

ویژگی ها و مزایایی کاغذ دیواری نان وون NONWOVEN

یکی از مزایای کاغذ دیواری نانوون، قابلیت تنفس کاغذ دیواری میباشد. و این امر مهم سبب میشود تا هوا و رطوبت در کاغذ دیواری زندانی نگردد، و در گذر زمان از به وجود آمدن قارچ و کپک و گاز های سمی جلوگیری نماید. زیرا تمامی کاغذ دیواری های نانوون قابلیت شست و شو دارند و همین موضوع بافته نشدن و الیاف خاص به خود و همچنین اجازه تنفس، هیچ گونه رطوبتی را در خود به جا نمیگذارد، و این بزرگترین مزیت کاغذ دیواری نانوون میباشد که میتوان به راحتی در آشپزخانه و یا روشویی خانه هم از آن استفاده نمود و طرحی متفاوت نسبت به گذشته از آن بسازید.
سرعت نصب بالا به دلیل عدم نیاز کاغذ دیواری به چسب کاری دوباره و مقاومت به پارگی و عدم وجود هر گونه درز قابل مشاهده پس از نصب، مزیت های اصلی کاغذ دیواری نانوون میباشد.
شاید باورکردنی نباشد اما با کمی دانش فنی و دقت میتوانید به سادگی خودتان آنگونه که دوست دارید کاغذ دیواری نانوون خانه ی خودتان را نصب نمایید.

نمونه آلبوم های کاغذ دیواری نانوون (non-woven)  

کاغذ دیواری نانوون کالر استوری  کاغذ دیواری کاغذ دیواری نانوون (non-woven) ونگوگ  کاغذ دیواری نانوون شدو  
کاغذ دیواری نانوون اسنشیال  کاغذ دیواری لوکس نئورویال   آلبوم کاغذ دیواری نانوون گلسی 
تاریخ درج:
تعداد بازدید: 3194