کاغذ دیواری، دیوار پوش جادویی


یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون داخلی،‌ دیوارپوش می باشد که کاغذ دیواری مهم ترین و محبوب ترین نوع دیوارپوش بوده که به دلایل زیادی مورد اقبال عموم می باشد. .

استفاده از کاغذ دیواری به دلیل خصوصیات ویژه ای که دارد می تواند به نوعی تکمیل کننده فضا باشد چرا که به فضاها با چیدمان ساده زیبایی خیره کننده ای می بخشد.

به علت تنوع زیاد در طرح ها و نقش های کاغذ دیواری، با یک انتخاب مناسب که هماهنگ با وسایل منزل یا اداره یا اتاق محل کار با هر سبک و دکوراسیونی می توان به سادگی و در زمان کوتاه محیط را شیک و دلپذیر نمود.

همانطور که در دکوراسیون عنصر اصلی سادگی می باشد در انتخاب کاغذ دیواری نیز باید به این عنصر توجه نمود تا بعد از مدتی باعث دلزدگی نشود.

یکی از مسایلی که در انتخاب کاغذ دیواری باید مد نظر قرار گیرد مساحت دیوار و همینطور مساحت فضا می باشد معمولا در فضاهای کوچک استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی باعث تنگ به نظر آمدن فضا می شود و کاغذ دیواری های سه بعدی در فضاهای بزرگ کاربردی و مناسب می باشد و همینطور برای فضاهای بزرگ کاغذ دیواری با نقش های درشت باعث ایجاد فضاهای صمیمی و دنج شده و باعث می شود فضاهای خیلی بزرک معقول تر به نظر برسد.

در این قسمت از مقاله به چندین نکته کلیدی برای انتخاب بهتر کاغذ دیواری اشاره می شود:

ـ برای دیوار پشت تلویزیون بهتر است از کاغذ دیواری با نقش ساده تر استفاده نمود.

ـ برای محیط ها با دیوارهای کوتاه طرح های عمودی و راه راه، دیوار را بلندتر و سقف را مرتفع تر نشان می دهد.

ـ کاغذ دیواری با خطوط شکسته یا نقوش تیز هندسی، به محیط، انرژی، هیجان و پویایی می بخشد.

ـ رنگ ملایم و طرح های کوچک و کمرنگ باعث آرامش بخشیدن به محیط می شود و برای اتاق خواب و اتاق کودک بسیار کاربردی و مناسب می باشد.


 

ـ طرح های افقی با ایجاد خطای دید باعث پهن به نظر آمدن دیوار شده و همینطور باعث می شود فضا را وسیع تر و بزرگتر نشان دهد ولی سقف کوتاه به نظر می رسد.

ـ استفاده از رنگ های گرم باعث صمیمیت و دلنشین تر شدن بیشتر محیط شده و برای سالن های پذیرایی مهمان انتخاب مناسبی می باشد.

ـ‌ رنگ های سبز و آبی باعث ایجاد حس تازگی و خنکی در دکوراسیون می شود.


 


ـ‌ در فضاهای کوچک استفاده از رنگ روشن باعث از بین رفتن گرفتگی و تنگی می شود.

ـ‌ هماهنگی بین کف پوش و کاغذ دیواری بسیار مهم و حایز اهمیت می باشد، انتخاب مناسب کاغذ دیواری برای محل ها با کفپوش ساده، نقش های شلوغ و گلدار است و برای محل ها با کفپوش های طرح دار، کاغذ دیواری با طرح ساده می باشد. 

ـ‌ بهتر است  افراد با روحیه تنوع طلب از کاغذ دیواری با نقش و نگار ساده تر و کمرنگ تر که با هر چیدمان و رنگی هماهنگ است انتخاب کنند تا بعد از مدتی باعث دلزدگیشان نشود و با تغییر دکوراسیون منزلشان همواره هماهنگی لازم را داشته باشد.

بهتر است در زمان خرید کاغذ دیواری به جنس آن توجه کرده و جنس ضد آب و قابل شستشو که دارای پوشش وینیل است انتخاب کرد و همچنین بهتر است در هنگام خرید یک رول بیشتر تهیه کرد تا در صورت پاره شدن یا تخریب قسمتی از کاغذ دیواری بتوان آن قسمت را ترمیم کرده و مجبور به خرید مجدد کاغذ دیواری جدید نبود و در هزینه ها صرفه جویی کرد.

همچنین از کاغذ دیواری ضد آلرژی که بو و گرد و خاک را به خود جذب نکند استفاده کرد که به مرور زمان شفافیت و جلوه خود را از دست ندهد و همینطور بعد از نصب درزهای مابین رول های کاغذ دیواری قابل تشخیص نبوده و کاملا به هم پیوسته به نظر بیاید و همینطور مقاومت بالا در برابر کشش و گسیختگی را داشته باشد.

با توجه به نصب آسان و سریع کاغذ دیواری و قیمت مناسب تر نسبت به بقیه دیوارپوش ها، کاغذ دیواری انتخاب مناسب و معقولانه ای برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل یا محل کار بوده و باعث ایجاد تنوع و حس تازگی به محیط می شود و همچنین با طرح ها و نقش و نگارهای هنرمندانه جلوه زیادی به محیط می بخشد. 

تاریخ درج:
تعداد بازدید: 629