مزایا و معایب پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی

لمینت نوعی پوشش کف است که برای کف پذیرایی، آشپزخانه و سایر قسمتهای ساختمان به کار میرود. این متریال دارای رنگهای متنوعی است که رنگ این کفپوش را با توجه به دکوراسیون داخلی مثلا نوع و مدل کابینت و سایر قسمتهای پذیرایی انتخاب می کنیم.
لمینیت نوعی پوشش کف است که اصطلاحا به آن لمینت، لامینت، پارکت لمینت و حتی به اشتباه پارکت نیز می گویند.  این پارکت لمینت در کف پذیرایی ، آشپزخانه و سایر قسمت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد پارکت لمینت کف

لمینت پوششی مناسب برای کف منازل مسکونی، اداری و تجاری است که عمده مصرف آن در منازل و واحدهای مسکونی می باشد. میزان تردد و استحکام آن به اصطلاح استاندارد AC تعیین کننده مکان استفاده از این متریال می باشد. هر چه AC لمینیت ها بیشتر باشد برای فضاهای پرتردد مناسب تر است.

مزایای پارکت لمینیت
برای مشاهده انواع طرح های لمینیت سولوود کلیک کنید.

مزایا و معایب کفپوش لمینیت یا اچ دی اف

پارکت لمینت ها به کف اتاق و یا آشپزخانه چسبانده نمی شوند، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک (Click) گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند و به اصطلاح روی فوم های صداگیر به صورت شناور نصب می شوند. افزایش سطح کار ، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد.

به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها، کف اتاق صدمه نمی بیند. به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود، می توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد البته اگر جمع آوری با دقت و ظرافت صورت پذیرد.

پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود، پس از اجرای کامل، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند. در بعضی از ساختمان ها بعد از نصب لمینیت روی آن کفپوش دیگری نصب می کنند و لمینیت را صداگیر ساختمان می کنند و از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می نمایند.

فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز می باشد.

تاریخ درج:
تعداد بازدید: 23