بسیار از افراد از اینکه رنگ سیاه و کاغذ دیواری مشکی را در خانه خود استفاده کنند واهمه دارند. فکر می کنند رنگ سیاه اتاق ها را تاریک و ملال آور میکند. اما رنگ سیاه و کاغذ دیواری سیاه می تواند رنگی زیبا بر روی هر دیواری در خانه شما باشد و اگر تصمیم به استفاده از رنگ سیاه در خانه ی خود داشتید به یاد داشته باشید که استفاده از کاغذدیواری سیاه رنگ نصب راحت تر و سریع تری از رنگ آمیزی خواهد داشت. البته استفاده از رنگ سیاه محدود به استفاده بر روی دیوار ها نیست و مبلمان و وسایل خانه ی شما هم می توانند از این رنگ بهره ببرند.

استفاده از کاغذ دیواری مشکی در طراحی داخلی خانه

در این مقاله، تمام کارهایی را که می توانید با کاغذ دیواری سیاه انجام دهید، به شما نشان خواهیم داد تا سبکی مدرن به خانه خود دهید.

دیواری های اصلی خانه تان را با کاغذ دیواری مشکی برجسته کنید

دیوارهای اصلی هر اتاق راهی آسان برای ترکیب یک رنگ برجسته و دراماتیک در اتاق است و نیازی نیست تمام دیوارها را به این رنگ درآورید. نکته کلیدی در رنگ آمیزی دیوار اصلی، انتخاب دیوار مناسب است. یکی از روش های انتخاب دیوار اصلی این است که وقتی وارد اتاق می‌شوید، دیواری را انتخاب کنید که از شما دورتر است. این کار چشمان شما را بیشتر به داخل اتاق می کشد و اتاق را طولانی تر نشان می دهد. یکی دیگر زا راهای این دیوار، انتخاب یک دیوار بلند است. این کار کاغذ دیواری مشکی شما را بیشتر به چشم می آورد و فضای زیادی برای اضافه کردن دکوراسیون یا مبلمان بزرگ در مرکز ایجاد می کند. برای مثال می توانند تخت بزرگ یا یک کاناپه در جلوی این دیوار قرار دهید.

استفاده از مبلمان بزرگ، تخت روبروی کاغذ دیواری مشکی
استفاده از مبلمان بزرگ، تخت روبروی کاغذ دیواری مشکی

مقداری رنگ به داخل قفسه کتاب خود اضافه کنید

وقتی یک قفسه کتاب سفید یا روشن دارید، کاری که می توانید برای زیباتر کردن آن و اضافه کردن رنگی تک انجام دهید، چسباندن کاغذ دیواری مشکی به داخل آن است. این کار یکنواختی روشن را از بین می‌برد و همچنین پس‌زمینه‌ای تاریک را برای شما فراهم می‌کند تا کتاب‌های مورد علاقه‌تان را بهتر نشان دهید.

اگر پشت قفسه کتاب شما قابل جدا شدن است، می توانید کاغذ دیواری سیاه را در تمام قسمت پشتی که به سمت شما است، نصب کنید. به این ترتیب، اگر نیاز به تنظیم قفسه ها دارید، نیازی به تغییر مکان کاغذ دیواری ندارید. اگر قفسه کتاب شما پشتی قابل جدا شدن ندارد و قفسه ها نیز توکار و ثابت هستند، کافی است طول و ارتفاع فاصله بین هر قفسه را اندازه بگیرید و سپس کاغذ دیواری را به چند قسمت برش دهید تا متناسب با فضای داخلی قفسه ها درآیند..

کاغذدیواری مشکی را در یک قاب قرار دهید و اثر هنری بسازید

وقتی می توانید کاغذدیواری ارزان قیمت بخرید یا از باقیمانده های کاغذدیواری یک پروژه بزرگتر استفاده کنید، نیازی به خرج کردن پول زیادی برای آثار هنری نیست. از کاغذ دیواری آجری می توان برای ساخت یک بلوک رنگی زیبا استفاده کرد که روی دیوارهای رنگ روشن شما ظاهر می شود. به سادگی آن را به یک بوم یا مقوای داخل قاب عکس بچسبانید و سپس آن را به دیوار آویزان کنید. اگر بخواهید، می‌توانید از آن به عنوان رنگ پس‌زمینه استفاده کنید و عکس‌ها را به آن بچسبانید، یا یک طرح گرافیکی ساخته شده با رنگ‌های کاغذدیواری ونگوگ را روی آن بچسبانید، همانطور که در بالا در مورد آن صحبت کردیم. این کار نیز یک روش عالی برای ایجاد انسجام در طراحی داخلی شما با استفاده از کاغذ دیواری سیاه مشابه به روش های مختلف در سراسر اتاق یا کل خانه است. در تصویر زیر از کاغذ دیواری مشکی آلبوم هلندی ونگوگ استفاده شده است.

استفاده از کاغذ دیواری مشکی برای ایجاد اثر هنری
استفاده از کاغذ دیواری مشکی برای ایجاد اثر هنری

بهترین کاغذ دیواری مشکی برای طراحی داخلی

آیا به ایده هایی برای کاغذ دیواری نیاز دارید تا در پروژه طراحی داخلی خود استفاده کنید؟ ما تعدادی از موارد مورد علاقه خود را در زیر لیست کردیم. همه مواردی که ما انتخاب کردیم از سیاه به عنوان رنگ اصلی استفاده می‌کنند، اما برخی از آنها شامل سفید و طلایی می‌شوند در صورتی که می‌خواهید رنگ روشن و روشنی داشته باشید.

کاغذ دیواری مشکی از کالکشن Color Stories

این کاغذ دیواری مشکی  یکدست  از آلبوم کالر استوریز از کشور هلند مانند یک لباس سیاه رسمی است: محکم، قابل اعتماد است و هرگز از مد نمی افتد. بافت زیبای ظریفی دارد که به دیوار شما وقار و جلال خاصی می بخشد.

کاغذ دیواری مشکی Color Stories کد 48446
کاغذ دیواری مشکی Color Stories کد 48446

کاغذ دیواری سیاه با طرح هندسی از آلبوم Material World

هنگامی که به دنبال یک کاغذ دیواری سیاه با طرح های هندسی هستید، این گزینه را از آلبوم  Material World انتخاب کنید. با اشکال هندسی که ایجاد می کند طرحی شیک به فضای شما می بخشد و فضایی منظم و قاعده مند را برای مخاطب تداعی می کنند.

کاغذ دیواری مشکی با طرح هندسی آلبوم Material World
کاغذ دیواری مشکی با طرح هندسی آلبوم Material World

کاغذ دیواری با طرح درخت و گل بر روی پس زمینه مشکی

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم از کالکشن RoseMore، کاغذ دیواری با طرح درخت و گل بر روی پس زمینه‌ای مشکی رنگ استفاده کنید. این طرح بسیار زیباست و با پس زمینه‌ی تاریک کاغذ دیواری، طرح‌های روشن برجسته و جذابیت خاصی خواهند داشت. اگر علاقه دارید که از رنگ سیاه در دکوراسیون دیوار خود استفاده کنید اما نمی‌خواهید که دیوار کاملاً سیاه باشد، این کاغذ دیواری انتخابی مناسب برای شماست. با استفاده از این کاغذ دیواری، اتاق شما به شکل هوشمندانه‌تری با رنگ سیاه ترکیب خواهد شد.

کاغذ دیواری مشکی از آلبوم RoseMoreبا طرح گل
کاغذ دیواری مشکی از آلبوم RoseMoreبا طرح گل

طرح های بیشتری با رنگ مشکی برای کاغذ دیواری

اگر در طرح هایی که پیشنهاد دادیم هنوز نتوانسته اید کاغذدیواری مشکی خود را انتخاب کنید، حتمن وقت بگذارید و کاغذ دیواری سیاه ما را مشاهده کنید. تنوع بی نظیر و بافت های جذاب کاغذدیواری های پرایم والز سلیقه ی خاص شما را حتمن جوابگو خواهندبود. همچنین در مطلب کاغذ دیواری پشت تلویزیون ترفندهای طراحی دیوار اصلی اتاق نشیمن به ره های استفاده از کاغذدیواری سیاه برای دیوار پشت تلویزیون شما اشاره کرده ایم.

در مورد رنگ سیاه بیشتر بدانید

کاغذ دیواری مشکی می تواند یک عنصر ضروری در هر شکلی از طراحی داخلی باشد. می توانید از آن بر روی دیوارها، مبلمان و حتی به عنوان اثر هنری استفاده کنید. شما مجبور نیستید فقط به رنگ مشکی مات ساده بچسبید زیرا الگوها و بافت های زیادی برای انتخاب وجود دارد. یا می‌توانید آن را کلاسیک نگه دارید و از آن به عنوان پس‌زمینه برای رنگ‌های دیگر، مانند سفید و طلایی، استفاده کنید. همچنین می‌تواند پس‌زمینه مناسبی برای عکس‌های درون یک قاب باشد. برنامه های کاربردی برای کاغذ دیواری سیاه بی پایان هستند.

سیاه یک رنگ واقعی است، هر چند به معنی فقدان نور و رنگ هم تعبیر می شود.  کاغذ دیواری مشکی حسی مرموز به فضای شما می دهد و رنگی خنثی است که معمولا با ناشناخته همراه است. رنگ سیاه نشان دهنده قدرت، جدیت و اقتدار است. سیاه رنگ رسمی، ظریف و معتبر است. کاغذ دیواری سیاه رنگ می تواند احساسات قوی ایجاد کند و بیش از حد سیاه می تواند غرق شود.

در نمادها، سیاه و سفید نماد غم و اندوه است. رنگ سیاه می تواند جدی، حرفه ای و معمولی باشد اما می تواند نشان دهنده اسرار آمیز، پیچیده باشد. رنگ سیاه در ذهن و بدن با کمک به ایجاد احساس ناخوشایند، افزایش اعتماد به نفس در ظاهر، افزایش حس پتانسیل و امکان، و یا تولید احساسات خالی، تاریکی یا غم، تاثیر می گذارد.


کاغذ دیواری مشکی رنگ

کاغذدیواری رنگ مشکی

نمونه کاغذ دیواری مشکی پرایم والز

در کشورهای غربی رنگ سیاه، نماد عزاداری، مرگ و غم است. سیاه اغلب احساسات و اعمال شورش در نوجوانان و جوانان را نشان می دهد. رنگ سیاه ممکن است مثبت و منفی باشد. به عنوان مخالف سفید، فیلم ها، کتاب ها، رسانه های چاپی و تلویزیون به طور معمول انسان خوب و مثبت را سفید و انسان بد و منفی را با رنگ سیاه نشان می دهد.

سیاه تاریک ترین رنگ است، نتیجه عدم وجود یا جذب کامل نور قابل مشاهده است. این یک رنگ آروماتیک است، به معنای واقعی کلمه یک رنگ بدون رنگ، مانند سفید و خاکستری است. اغلب به صورت نمادین یا تصویری برای نشان دادن تاریکی استفاده می شود، در حالی که سفید نشان دهنده نور است.
جوهر سیاه شایع ترین رنگ مورد استفاده برای چاپ کتاب ها، روزنامه ها و اسناد است زیرا بیشترین کنتراست را با کاغذ سفید دارد و ساده ترین راه خواندن را دارا است . به همین دلیل، متن سیاه روی صفحه سفید، رایج ترین فرمت مورد استفاده در صفحه های رایانه است.


کاغذدیواری رنگ مشکی

کاغذدیواری رنگ سیاه

با توجه به روانشناسی رنگ، ویژگی رنگ سیاه و کاغذ دیواری مشکی به صورت زیر می باشد:
– سیاه تمام نور را در طیف رنگ جذب می کند.
– سیاه اغلب به عنوان نمادی از تهدید یا شر استفاده می شود، اما همچنین به عنوان شاخصی از قدرت نیز محبوب است. این برای نشان دادن شخصیت های خائنانه مانند دراکولا استفاده می شود و اغلب به جادوگری مربوط می شود.
– سیاه در بسیاری از فرهنگ ها با مرگ و عزاداری همراه است. این رنگ با ناراحتی، جنسیت، رسالت و پیچیدگی همراه است.در مصر باستان، سیاه و سفید نشان دهنده زندگی و تولد دوباره است.
– به دلیل کیفیت لاغری آن، سیاه اغلب در مد استفاده می شود.


کاغذ دیواری مشکی رنگ

کاغذدیواری رنگ مشکی رزمور

روانشناسی رنگ سیاه

سیاه یکی از زیباترین رنگ هاست. با این حال نشانه ی نبود رنگ است. کسانی که رنگ سیاه را انتخاب می کنند دوست دارند که همه ی کارها با جزئیات انجام شود. اگر کاری باید به اتمام برسد، این افراد بهترین انتخاب برای انجام آن هستند. با این حال، این شخصیت ها به رهبرانی نیاز دارند تا به آنها بگوید که چه کاری انجام دهند. آنها تحت حمایت، قادر به حل هر مساله ی دشواری هستند. وقتی در موقعیت یافتن اشتباهات قرار بگیرند، دقیقا در جایی هستند که باید باشند، این افراد به معما علاقه دارند و یافتن خطاهای دیگران، روحیه ی سر سخت آنها را نشان می دهد. علاقمندان به رنگ سیاه گاهی عمدا اشتباهات را پیدا می کنند تا نشان دهند که می توانند آنها را رفع کنند. برای بسیاری از مردم سیاه رنگ آرامش است. باعث می شود تا احساس آسودگی کنند و حتی در بعضی موارد کوچکتر به آنها امکان می دهد تا خود را از دنیای بیرون پنهان کنند.
در روانشناسی رنگ، معنای رنگ سیاه، نماد رمز و راز، قدرت، ظرافت و پیچیدگی است. در مقابل، معنای رنگ نیز می تواند احساسات مانند غم و اندوه را تحریک کند. بسیاری از خرده فروشان مد در آرم های خود سیاه و سفید استفاده کرده اند. برخی از مارک ها از عکس های سیاه و سفید استفاده می کنند تا تصاویر و یا آیکون های بنر سبک زندگی را برای ایجاد یک تن خاص یا سازگاری در وب سایت خود انتخاب کنند.

برای مشاهده کاغذیواری های رنگ مشکی پرایم والز کلیک کنید

رویا طرح داخلی در شبکه های اجتماعی