در دنیای دکوراسیون داخلی، تغییرات و تحولات متعددی برای بهبود زیبایی و طراحی منازل انجام می‌شود. انتخاب روش‌های مناسب برای تغییر دکوراسیون داخلی از جمله عوامل مهمی است که در این راستا نقش مهمی ایفا می‌کند. از جمله انتخابات رایج برای تغییر دکوراسیون داخلی، پوشش دیوارها به وسیله رنگ یا کاغذدیواری مناسب است. در این راهنما، به نکاتی که قبل از انتخاب کاغذ دیواری برای تزئین منزل باید در نظر گرفته شود، پرداخته می‌شود.

آلبوم کاغذ دیواری مناسب برای منزل

افراد برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود دست به کار‌های متفاوتی می‌زنند، برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس آنها دیگرانی نیز هستند که کاغذ دیواری را برای تزئین منزل و پوشاندن سفیدی و لختی دیوارها بر رنگ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از انتخاب کاغذدیواری چند نکته اصلی در این باره را بخوانید.

نحوه انتخاب کاغذ دیواری مناسب

كاغذدیواری برای تزئین اتاق پذیرایی، دیوار پشت تلویزیون و حتی دیوارهای اتاق كودكان مناسب است. به ویژه طرح های زیبایی برای تزئین اتاق كودكان با رنگ های شاد وجود دارد كه می تواند فضای فانتزی را برایشان به وجود بیاورد. اگر قصد دارید از كاغذدیواری گلدار در پذیرایی استفاده كنید، می توانید دیوار روبه رویی را نیز با همان طرح تزئین كرده و طرح دیوار كناری را متفاوت بزنید تا جلوه زیباتری به محیطتان بدهد.
اما اگر طرح كاغذدیواری تان منظره است، فقط یكی از دیوار ها را با آن تزئین كنید. اگر اتاق پذیرایی تان زیاد بزرگ نیست، می توانید از كاغذدیواری هایی استفاده كنید كه گل ها یا طرح ریزتری دارند تا فضا بزرگ تر به نظر برسد، رنگ های روشن و طرح ساده نیز به بزرگ تر جلوه كردن محیط كمك شایانی می كند. هنگام انتخاب کاغذ دیواری از مشورت كار شناسان فروش بهره ببرید تا هم طرح مناسب و هم به اندازه خرید كنید. البته اگر در اندازه خریدكردنتان شك دارید، می توانید با فروشنده صحبت كنید تا رول های اضافی را به او بازگردانید. و اگر دوست دارید طرح های کاغذدیواری را بیشتر بشناسید مطلب طرح های کاغذ دیواری – جدیدترین کاغذدیواری های سال 1402 را از دست ندهید.

 کاغذ دیواری کلاسیک کاغذ دیواری مدرن کاغذ دیواری اتاق پذیرایی

✨مشاهده آلبوم کاغذ دیواری کلاسیک برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن و …


11 نکته در انتخاب کاغذدیواری مناسب که به شما کمک میکند بهترین انتخاب داشته باشید

1. در اتاق نشیمن بهتر است کاغذ دیواری هایی با الیاف طبیعی و پارچه ای انتخاب کنیم که حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیان تان منتقل کند.
2. در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده های چوب، خرده های فلز و موادی مثل پی وی سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش ها بیشتر است.
3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه ها می توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید.
4. با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.
5. با استفاده از طرح های افقی، می توانید خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست، نشان داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید.
6. با استفاده از طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید.

7. با استفاده از طرح های قطری و زیگزاگ، می توانید محیط را زنده و پویا جلوه دهید. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.

8. یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند.

9. یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.

10. بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی داشته باشید. رنگ ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا می کنند.

11. از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.

 

در انتخاب کاغذ دیواری برای تزئین منزل، نکات مهمی وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب مناسب و جذابی داشته باشید. هماهنگی با تناسب فضای محیط، انتخاب طرح‌های مناسب با توجه به نیازها و سلیقه خود، استفاده از طرح‌های عمودی یا افقی برای ایجاد احساس بزرگ‌تر یا کوچک‌تر بودن فضا، همه این نکات به شما کمک می‌کنند تا با انتخاب کاغذ دیواری مناسب، دکوراسیون داخلی خانه‌تان را به نحوی منحصر به فرد و زیبا ترتیب دهید. همچنین مشورت با کارشناسان فروش و اندازه‌گیری دقیق محیط کمک می‌کند تا از انتخاب درست و مطابق با نیازها بهره‌برداری بهتری داشته باشید. با رعایت این نکات، می‌توانید تغییراتی جذاب و دلپذیر در دکوراسیون داخلی خانه‌تان به ارمغان آورید.

رویا طرح داخلی در شبکه های اجتماعی