از نگاه کردن به دیوارهای ساده و کسل کننده هوم آفیس یا اتاق کار خود در خانه خسته شده اید؟ خب ما چند ایده برای شما داریم تا با نصب کاغذدیواری اتاق کار محیط کاری خود را از فضایی کسل کننده به مکانی الهام بخش برای نوآوری و تمرکز تبدیل کنید.
امروزه، خصوصا پس از همه گیری کرونا، الگوی کاری بسیاری از افراد تغییر کرد و کار 5-6 روز در هفته در ساعت های مشخص تبدیل به دورکاری با ساعت کاری منعطف در خانه شد. پس باید توجه داشته باشیم که اتاق کار جدیدمان چه یک اتاق اضافی در خانه است یا گوشه‌ای از اتاق خواب و یا اتاق نشیمن همگی نیاز مبرمی دارند تا متناسب با نیازهای جدید، سازماندهی، طراحی و دکور شوند.
هوم آفیس یا دفتر کار خانگی موفق، فضایی است که شما مشتاق بودن در آن باشید نه جایی که از دیدن آن وحشت کنید. معمولا شما 35 ساعت در هفته در این فضا حضور دارید بنابراین فکر کردن به آن را عقب نیاندازید و آن را پناهگاهی برای خلاقیت، مطالعه و تمرکز خود بسازید.
طراحی و دکوراسیون داخلی یک روش فوق العاده برای منطقه بندی و جداسازی فضا است و به شما این امکان را می دهد تا خلاق باشید و گوشه ای از یک اتاق را برای هدف جدیدی بازطراحی کنید و یا حال و هوای یک گوشه ی پلان را به شکلی کاملا متفاوت بیافریند.

و یک نکته ی بسیار مهم اینکه تمام ایده های کاغذدیواری برای اتاق و دفتر کار خانگی شما که در زیر معرفی شده اند، توسط شرکت رویا در بازار ایران معرفی شده اند. و برای تهیه می توانید به نمایندگی ها و عاملین فروش شرکت مراجعه کنید.

ایده هایی برای کاغذدیواری اتاق کار و دفترکار خانگی شما

اتاق و دفترکار خانگی می‌توانند فرصتی برای ایجاد فضایی واقعاً الهام‌بخش باشد که جرقه‌های خلاقیت را ایجاد می‌کند.
کاغذ دیواری ابزاری فوق‌العاده برای منطقه‌بندی یک اتاق اداری خانگی با یک دیوار خاص است، و راهی برای افزودن عمق و علاقه به طرحی داخلی نیز فراهم می‌کند. من عاشق کاغذ دیواری‌هایی هستم که شما را دور می‌کنند و باعث فرار و فکر و تمرکز الهام‌بخش می‌شوند.
نگران نباشید اگر که فکر می کنید طرح های کاغذدیواری ممکن است فضای شما را بسیار شلوغ کنند. ما به طراحی مینیمالیستی هم توجه کرده ایم و طرح هایی پیشنهاد داده ایم که با نصب کاغذدیواری فقط در بخشی از فضای شما به محیط شما سبکی مینی مال و ظریف می بخشد. پس مجبور نیستید تمام فضایتان را با طرح‌های مختلف پر کنید، مگر اینکه واقعا این کار را دوست دارید.

1.ترکیب طرح های یکسان با رنگ بندی مختلف

در تصویر روبرو، طرحی زیبا در دو رنگ مختلف اما نزدیک به هم تکرار شده است و با یک قاب سرتاسری از هم جدا شده اند. طرح تیره‌تر در زیر قاب کمک می کند تا کاغذدیواری بهتر به چشم بیاید در حالی که کاغذدیواری که رنگ روشن تری دارد بالای آن قرار گرفته و باعث می شود بیننده احساس کند سقف بلندتر است.
این یک ایده ی عالی برای نشان دادن فضاهای کوچک است. بعلاوه سادگی و بزرگی پنجره باعث می‌شود نور زیادی به داخل اتاق سرازیر شود. داشتن نور مناسب در محیط کار یکی از ضروریات اتاق کار شما است. کاغذدیواری زیر از آلبوم المنتیوم انتخاب شده است.

دو کاغذ دیواری با طرح مشابه و رنگ نزدیک به هم
دو کاغذ دیواری با طرح مشابه و رنگ نزدیک به هم

2. مجزا کردن طرح‌های پرنقش و نگار

دوست دارید برای کاغذدیواری اتاق کار خود یک طرح پر نقش و نگار استفاد کنید ولی همزمان نگرانید که این طرح برای محیط شما بیش از اندازه شلوغ باشد؟ یک راه حل ساده این است که از هزاران ترفند درخشان استفاده از کاغذدیواری بهره ببرید و یک تکه از دیوارتان را با نمونه ای بزرگ از طرح مورد نظرتان بپوشایند. بنابراین یک تخته به انتخاب خودتان بردارید و کاغذدیورای را بر روی آن نصب کنید و آن را از دیوار آویزان کنید. از آن می توانید به عنوان یک برد برای زدن یادداشت ها و برنامه های و یا صرفا نصب یادگاری‌هایتان استفاد کنید.
اگر رنگ بیشتری برای فضایتان می خواهید دیوار را از پایین سه قسمت کنید و در یک سوم ابتدایی از کف خانه کاغذ دیواری مورد نظرتان را نصب کنید. پیشنهاد ما این است که یک طرح ساده برای این کاغذدیواری استفاده کنید تا شلوغی طرح حین کار باعث حواس پرتی شما نشود. از یک اتصال مناسب برای پوشاندن فاصله ی بالا و پایین استفاده کنید.

 

کاغذ دیواری اتاق کار
کاغذ دیواری اتاق کار

3. فضای میز خود را با کاغذدیواری اتاق کار جدا کنید

اگر می خواهید فضای اتاق کار خود را از مابقی خانه جدا کنید، به رنگ هایی که انتخاب می کنید توجه کنید. با انتخاب رنگ های متضاد برای کاغذدیواری می توانید یک بخش از خانه را به وضوح از سایر نقاط متمایز کنید و توجه ویژه ای نسبت به آن فضا پدید آورید.
ترکیب جسورانه ای کاغذدیواری زرد رنگ و دیوار سبز رنگ در کنار هم ، در اتبدا حس یک کنتراست جسورانه منتقل می شود، اما با بررسی دقیق آن و یافتن رنگ سبز بر طرح کاغذدیواری، هماهنگی میان کاغذدیواری و قسمت نقاشی شده ی دیوار به وجود می آید و ظاهری هماهنگ را تضمین می کند.
این ترکیب جسورانه در نگاه اول مانند یک کنتراست جسورانه به نظر می رسد، اما با بررسی دقیق الگو، و مشاهده رنگ سبز در کاغذدیواری می بینید که با بخش نقاشی شده مطابقت دارد و ظاهری هماهنگ را تضمین می کند.در طرح زیر از کالکشن کاغذ دیواری Muse استفاده شده است.

کاغذدیواری استوایی در هوم آفیس

4. در میان آرامش گل ها بنشینید

این طرح گلدار بزرگ و زیبا با سایه روشن های ظریف رام شده است و در حین کار محیطی جالب می سازد اما سبب حواس پرتی هم نمی شود. استفاده از لوازم چوبی و حصیری تاکیدی بر ارتباطی است که میان طرح کاغذدیواری و طبیعت و چوب ایجاد شده و حسی از آرامش طبیعت را منتقل می کند. برای دیدن طرح های کاغذدیواری گلدار کلیک کنید.

کاغذدیواری اتاق کار گل دار
کاغذدیواری گل دار برای اتاق کار

 

5.در فضاهای چند کاربره یک دیوار کوچک را انتخاب کنید

در توان همه نیست که اتاقی اضافی در خانه شان را اختصاص به اتاق کار دهند. اکثر ما مجبوریم فضایی در اتاق خواب یا اتاق نشیمن برای کارهایمان اختصاص دهیم، اما هنوز هم می توان این بخش را با کاغذدیواری از مابقی فضا جدا کرد.
کاغذدیواری یک راهکار فوق العاده برای جدا ساختن فضای کوچک کاری در یک اتاق بزرگ تر است. این جدا سازی می تواند با متفاوت ساختن یک دیوارکوچک، فضای پشت قفسه و یا یک طاقچه باشد. کاغذدیواری یک راه فوق العاده و آسان برای افزودن رنگ، الگو و شخصیت به فضای کاری است که ممکن است برای ما کسل کننده شده باشد.
اگرکاغذدیوراری در دید مستقیم شما است و نگران هستید که طرح کاغذدیواری بیش از حد حواس شما را پرت کند ، به جای آن یک پنل مجاور را کاغذدیواری کنید.

کاغذدیواری یک پنل دلخواه
کاغذدیواری یک پنل دلخواه

6. طرحی پویا برای احساسات خلاقانه تان انتخاب کنید.

اگر کاری که انجام می دهید با دست انجام می شود (مثلا خیاطی) و نیازی به صفحه نمایش یا مانیتور برای آن ندارید، می توانید برای انتخاب کاغذدیواری اتاق کار، از طرحهای ساده ای که معمولا در فضاهای اداری استفاده می شودفراتر روید و طرح های دیگر را هم در نظر بگیریدو
برای محیط کار شما طرح های شلوغ هم می توانند گزینه هایی عالی باشند، زیرا ذهن را مشغول و هوشیار نگه می دارند

.

8. به جزئیات دقت کنید

ذهن همه‌ی افراد گهگاه در محل کار تمرکزش را از دست می دهد، بنابراین ایده‌های جدیدی به خودتان بدهید تا روی آنها تمرکز کنید. طرح‌هایی را انتخاب کنید که وقتی از دور به آن نگاه می‌کنید، یک تصویر کامل ایجاد می‌کنند، اما زمان مشاهده آنها از نزدیک جزئیات طراحی زیبایی را نیز ارائه می‌دهند. این کاغذدیواری ها برای فضاهای اداری خانگی فوق‌العاده هستند.
تصویر بالا را در نظر بگیرید با الگوی هندسی تک رنگ خود تأثیر زیبایی ایجاد می‌کند، اما وقتی از نزدیک به آن نگاه می‌کنید، جزئیات زیبای مسحورکننده‌ای نیز ارائه می‌دهد. کاغذ دیواری زیر از کالکشن برلین انتخاب شده است.

کاغذدیواری با طرح های هندسی برای اتاق کار
کاغذدیواری با طرح های هندسی برای اتاق کار

9. برای احساسی آرامش همرنگ طبیعت شوید

برای کسانی که در خانه روبروی مانتیور و پشت میز کار می کنند، انتخاب کاغذدیواری اتاق کار که بین خانه و فضای بیرون ارتباط ایجاد کند، مهم به نظر می رسد. نقوش گل و طرح هایی از منظره های گرمسیری می توان انتخاب کرد که طبیعت و دنیای بیرون را منعکس کنند.
طرح برگ دار نه تنها به آرزوی طبیعت و سفر، بلکه به کارهای دست ساز و اصیل پاسخ می دهد. این کاغذ دیواری با برگ های بزرگ، روایت و عمق را به فضا می‌افزاید، در حالی که رنگ سبز به شما احساس مثبت و آرامش می‌دهد.» کاغذ دیواری زیر از آلبوم Escale Vegetale انتخاب شده است.

کاغذدیواری استوایی برای اتاق کار
کاغذدیواری با طرح برگ برای اتاق کار

10.با یک تک رنگ کلاسیک، ذکاوت خود را نشان دهید

اگر شما جزو کسانی هستید که در یک محیط با رنگ های خنثی بهتر کار می کنید پس کاغذدیواری های سفید و سیاه و خاکستری رنگ های مناسبی برای کاغذدیواری اتاق کار شما هستند. حواستان به ایده هایی مانند قفسه بندی هوشمندانه و مرتب نگاه داشتن فضا باشد، چون این کارها احساس هوشمندی و ذکاوت را در فضا دوچندان می کنند.

کاغذ دیواری اتاق کار طوسی

چگونه کاغذدیواری اتاق کار  انتخاب کنم؟

ترفند انتخاب کاغذدیواری اتاق کار مناسب خانه این است که ظاهری را که می خواهید به دست آورید در نظر بگیرید و آن را با فضای خود سازگار کنید. چه به دنبال ایده‌های مدرن برای دفتر کار خانگی باشید و بخواهید از کاغذ دیواری های مدرن استفاده کنید و چه ترجیح می‌دهید به یک طراحی سنتی کلاسیک پایبند باشید و کاغذ دیواری کلاسیک انتخاب کنید، در هر صورت این انتخاب، شما را تعریف می‌کند.
کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستند که یک اتاق اضافی برای دفتر خود داشته باشند نسبت به کسانی که بخشی از اتاق را دکور می کنند، انعطاف پذیری بیشتری دارند، اما اگر با هر چهار دیوار دست و پنجه نرم می کنید، از طرح های پررنگ کاغذدیواری خودداری کنید و موتیف یا رنگ های ظریف تر را انتخاب کنید.
اگر قسمتی از دیوار را کاغذ می‌کنید، می‌توانید کمی ماجراجوتر باشید، اما مطمئن شوید که طرح و رنگی که انتخاب می‌کنید با بقیه فضا هماهنگ است.
طرحی را دوست دارید اما می ترسید که برای کل دیوار زیاد باشد؟ تنها یک سوم ابتدایی دیوار از کف خانه را کاغذ دیواری کنید و خیالتان راحت باشد که در حین کار حواس‌تان را پرت نمی‌کند، زیرا از ارتفاع میز بالاتر نمی آید ولی زمانی که کار نمی‌کنید می بینید که به محیط شما تنوع داده است.

آیا کاغذ دیواری برای اتاق کار مناسب است؟

انتخاب ایده های کاغذدیواری اتاق کار خانگی یک انتخاب عالی است. معمولاً این اتاق بزرگترین فضای خانه نیست، بنابراین می‌توانید کاغذ گران‌تری را نصب کنید زیرا سطح کمتری برای پوشش دارید. به علاوه، به شرطی که آن را مرتب و منظم نگه دارید، ممکن است متوجه شوید که این اتاق را بیشتر از مابقی فضاها دوست دارید!

 

 

رویا طرح داخلی در شبکه های اجتماعی