مشکی یک رنگ واقعی است، حتی اگر با تمام وجود عدم نور تولید کند. رنگ سیاه، عدم رنگ است. سیاه یک رنگ مرموز وخنثی است که معمولا با ناشناخته یا منفی همراه است. رنگ سیاه نشان دهنده قدرت، جدیت و اقتدار است. سیاه رنگ رسمی، ظریف و معتبر است. کاغذ دیواری مشکی رنگ می تواند احساسات قوی ایجاد کند و بیش از حد سیاه می تواند غرق شود.

در نمادها، سیاه و سفید نماد غم و اندوه است. رنگ سیاه می تواند جدی، حرفه ای و معمولی باشد اما می تواند نشان دهنده اسرار آمیز، پیچیده باشد. رنگ سیاه در ذهن و بدن با کمک به ایجاد احساس ناخوشایند، افزایش اعتماد به نفس در ظاهر، افزایش حس پتانسیل و امکان، و یا تولید احساسات خالی، تاریکی یا غم، تاثیر می گذارد.


کاغذ دیواری مشکی رنگ

کاغذدیواری رنگ مشکی

نمونه کاغذ دیواری رنگ مشکی پرایم والز

در کشورهای غربی رنگ سیاه، نماد عزاداری، مرگ و غم است. سیاه اغلب احساسات و اعمال شورش در نوجوانان و جوانان را نشان می دهد. رنگ سیاه ممکن است مثبت و منفی باشد. به عنوان مخالف سفید، فیلم ها، کتاب ها، رسانه های چاپی و تلویزیون به طور معمول انسان خوب و مثبت را سفید و انسان بد و منفی را با رنگ سیاه نشان می دهد.

سیاه تاریک ترین رنگ است، نتیجه عدم وجود یا جذب کامل نور قابل مشاهده است. این یک رنگ آروماتیک است، به معنای واقعی کلمه یک رنگ بدون رنگ، مانند سفید و خاکستری است. اغلب به صورت نمادین یا تصویری برای نشان دادن تاریکی استفاده می شود، در حالی که سفید نشان دهنده نور است.
جوهر سیاه شایع ترین رنگ مورد استفاده برای چاپ کتاب ها، روزنامه ها و اسناد است زیرا بیشترین کنتراست را با کاغذ سفید دارد و ساده ترین راه خواندن را دارا است . به همین دلیل، متن سیاه روی صفحه سفید، رایج ترین فرمت مورد استفاده در صفحه های رایانه است.


کاغذدیواری رنگ مشکی

کاغذدیواری رنگ سیاه

با توجه به روانشناسی رنگ، ویژگی رنگ سیاه به صورت زیر می باشد:
– سیاه تمام نور را در طیف رنگ جذب می کند.
– سیاه اغلب به عنوان نمادی از تهدید یا شر استفاده می شود، اما همچنین به عنوان شاخصی از قدرت نیز محبوب است. این برای نشان دادن شخصیت های خائنانه مانند دراکولا استفاده می شود و اغلب به جادوگری مربوط می شود.
– سیاه در بسیاری از فرهنگ ها با مرگ و عزاداری همراه است. این رنگ با ناراحتی، جنسیت، رسالت و پیچیدگی همراه است.در مصر باستان، سیاه و سفید نشان دهنده زندگی و تولد دوباره است.
– به دلیل کیفیت لاغری آن، سیاه اغلب در مد استفاده می شود.


کاغذ دیواری مشکی رنگ

کاغذدیواری رنگ مشکی رزمور

روانشناسی رنگ سیاه

سیاه یکی از زیباترین رنگ هاست. با این حال نشانه ی نبود رنگ است. کسانی که رنگ سیاه را انتخاب می کنند دوست دارند که همه ی کارها با جزئیات انجام شود. اگر کاری باید به اتمام برسد، این افراد بهترین انتخاب برای انجام آن هستند. با این حال، این شخصیت ها به رهبرانی نیاز دارند تا به آنها بگوید که چه کاری انجام دهند. آنها تحت حمایت، قادر به حل هر مساله ی دشواری هستند. وقتی در موقعیت یافتن اشتباهات قرار بگیرند، دقیقا در جایی هستند که باید باشند، این افراد به معما علاقه دارند و یافتن خطاهای دیگران، روحیه ی سر سخت آنها را نشان می دهد. علاقمندان به رنگ سیاه گاهی عمدا اشتباهات را پیدا می کنند تا نشان دهند که می توانند آنها را رفع کنند. برای بسیاری از مردم سیاه رنگ آرامش است. باعث می شود تا احساس آسودگی کنند و حتی در بعضی موارد کوچکتر به آنها امکان می دهد تا خود را از دنیای بیرون پنهان کنند.
در روانشناسی رنگ، معنای رنگ سیاه، نماد رمز و راز، قدرت، ظرافت و پیچیدگی است. در مقابل، معنای رنگ نیز می تواند احساسات مانند غم و اندوه را تحریک کند. بسیاری از خرده فروشان مد در آرم های خود سیاه و سفید استفاده کرده اند. برخی از مارک ها از عکس های سیاه و سفید استفاده می کنند تا تصاویر و یا آیکون های بنر سبک زندگی را برای ایجاد یک تن خاص یا سازگاری در وب سایت خود انتخاب کنند.

برای مشاهده کاغذیواری های رنگ مشکی پرایم والز کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین ویدئو ها

سومین روز نمایشگاه Surface Show 2021

تیزر تبلیغاتی شرکت رویا طرح داخلی

کاغذ دیواری قابل شستشو Grand Corniche